Edi Rama Contact Number, Office Address, Telephone Number, Email ID, Website

Edi Rama Contact Number, Office Address, House and Resident Address, Mobile Number and Phone Number are listed here with Edi Rama contact email id, telephone number, fax number and website. Here in this article we are also sharing the complete contact details of Prime Minister Edi Rama contact address and related contact information. It includes house address, Facebook Fan Page, Twitter Account etc.

Edi Rama is Albanian politician and the diplomat, artist, writer and former basketball player and the Prime Minister of Albania since 2013 that had born on 4 July 1964 in Tirana, Albania. Edi Rama also served as a Mayor to become Prime Minister and the Minister of Culture, Youth and Sports from 1998 to 2000.

The many peoples are searching Edi Rama contact details on Internet, so as this article we are sharing all required contact information of Prime Minister Edi Rama like Prime Minister Edi Rama contact office address, official social profiles, email address and official web page with photos, news, etc.

Edi Rama Office Contact Details:

If you are looking how to contact Edi Rama, how to meet Edi Rama?, And are also searching what is the address and contact number of Edi Rama, House address of Edi Rama, Resident address of Edi Rama, phone number of Edi Rama? So below you can find all important contact information related to Prime Minister Edi Rama.

Edi Rama Contact Information:

Edi Rama Office Address: Dëshmorët e Kombit Boulevard, Tirana, Albania

Edi Rama Office Phone Number: 0800 09 09

Edi Rama Fax Number: N/A

Edi Rama Email Id: info@kryeministria.al

Edi Rama Website: www.kryeministria.al

If you are willing to contact Prime Minister Edi Rama, then you must go through with the above listed Edi Rama contact details of Edi Rama Prime Minister. By using the address, you can send a letter to him. You can also fix your appointment by using the below email ID.

Any people have doubts, suggestions, feedback, complaints etc. related to political and social issues in West Bengal state. They must check the above details to communicate with Mr. Edi Rama’s officials.

Edi Rama Official Pages:

Edi Rama Facebook Fan Page: www.facebook.com/edirama.al

Edi Rama Twitter ID: www.twitter.com/ediramaal

Edi Rama YouTube Page: N/A

Edi Rama Instagram Page: www.instagram.com/ediramaal

5 thoughts on “Edi Rama Contact Number, Office Address, Telephone Number, Email ID, Website”

 1. Zoti Kryeministër Edi Rama,

  Në radh te parë do doja te kërkoja ndjes per gabimet qe mundë të bëj në gjuhën shqipe. Jam Shqiptare qe banoj ne greqi 16 vjet. Duke par lajmet per incidentin me 2000 Greke qe kishin vajtur sot ne Shqipei per varimi e Kacifes dhe per ato qe than kundër Shqipëris do doja të thosha qe nuk duej te lejoheshin kto ngjarje dhe fyerje qe ben extremistat Grek ndaj vëndit tim. Nuk e di përse policija shqiptare nuk reagoj por me ktë toleranc qe treguan, treguan që Shqiptarët kan frik na ata njerëz. Shqiperija nuk duej ta lejonte ktë gjë.

 2. I nderuar Zoti Kryeminister sot ne ketu ne Boston kemi festen e Americes. Sot eshte dhe ditelindja tende sa koicedence e bukur. TE UROJ SHENDET TY DHE FAMILIES TENDE O I MADHI DHE I NDERUAR ZOTI KRYEMINISTER I GJITHE SHQIPETARVE PATRIOTE NE BOTE. HAPPY BIRTHDAY AGAIN

 3. Mirmengjes nga athina, ndodhem ne ambasaden shqiptare ketu ne athine, Ora 8:33 rradha mbi 150 njerez, dhe akoma nuk eshte hapur… Comnente te tjera spo le,

 4. Aristulla Monastiri

  NJE PLAKE NE SHENGJIN PO KERKON NDIHME ME KLITHME ME BALLKON TEK KULLAT COLOSSEO PO NJOFTOJN DISA KOMSHI ATJE KERKON NDIHME SE E KAN BRAKTISUR SHTETI DHE NJEREZIT E SAJ JAN JASHT NUK JAN AVJON PER TU KTHYER ME SHQIPERI ME GJENDJEN E EMERGJENCES. NUK E DI KUSH ESHTE PO KERKON NDIHME NE KATIN E TRETE TE BALLKONIT TEK KULLAT SIC THASH ME SIPER, NE SHENGJIN .KERKON PER BURRIN E PARALIZUAR THOTE NDIHME SE NUK KA NJERI ATY, AS TAKSI, AS FURGON ASKUSH NUK E NDIHMON EDHE QAN ME ZE TE MADH SI ME KENI LENE ME VDEK O NJEREZ THOT. DICKA FLET PER TERMETIN POR SE DI MIRE THJESHT PASHE TE ARSYESHME TJU NJOFTOJ PER KETE QE NE MUHABET E SIPER DOLI KJO TEME ME FAMILJART NGA KEQARDHJA, POR JU KERKOJ QE TA VEZHGONI KETE QESHTJE SE NDOSHTA I KA VDEK BASHKESHORTI BRENDA E SI DIHET HALLIT ASAJ GRUAJE.
  NDIHMOENI NQS LEXONI KETE MESAZH ME URGJENCE.

 5. Ne muajin Mars kur filloj karantina Une ndodhesha në Tirane, u izolova në shtepi por hasa shume veshtiresi mbasi.. në rradhe te pare jam e semure rende dhe isha vetem, nuk kisha mundesi te kthehesha ne Londer( atje ku jetoj), nuk mundet te dilja jashte te beja pazare dhe nuk kisha mjaftueshem ilace Keshtu u detyrova te shkruaja tek i Albania per te kerkuar ndime dhe jam habitur te nesermen me kontaktuan dhe me erdhi doktori me solli ilacet, dhe nga zona ku jetoj me sollen ushqimet..
  Une ju falenderoj pa mase si mjeket, bashkine per organizimin dhe vecanerisht KRYEMINISTRIN qe jua ben te mundur popullit komunikimin per cfare ato kane nevoje dhe zgjidhjen në menyre urgjente.. Dhe nje here faleminderit. Zoti ju bekofte

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *